Miłosz Mielnik

Autor bloga

Rynki kapitałowe

Swoją przygodę z rynkami finansowymi rozpocząłem w 2007 r. Początkowe zauroczenie giełdą walutową Forex przerodziło się w pasję do rynków finansowych. Godziny spędzone na zdobywaniu wiedzy o mechanizmach i zasadach funkcjonowania rynku kapitałowego pozwoliły mi zrozumieć jego zachowanie. Zrozumieć, oczywiście, nie oznacza przewidzieć.

Edukacja

Inżynier, Politechnika Wrocławska, wydział elektroniki, kierunek Automatyka i robotyka. Tutaj nauczyłem się technicznego podejścia do rozwiązywania problemów oraz umiejętności programowania, którą wykorzystuję do własnych inwestycji.

Magister, Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, wydział Zarządzania, Informatyki i Finansów, specjalizacja Analityka finansowa i zarządzanie ryzykiem. Zdobycie wiedzy teoretycznej na temat funkcjonowania różnych instrumentów finansowych.

Prywatnie

Prywatnie miłośnik sportu oraz spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu i łonie natury. Lubię jeździć konno, pływać oraz wędkować. Dbam o rozwój osobisty studiując ciekawe materiały z tego tematu.